31 Ocak 2017 Salı

2017 Sicil Affı İçin Başvuru Yapmak Gerekiyor Mu?

Sicil affının 2017 yılında çıkmasından sonra herhangi bir başvuruya gerek olup olmadığı gerek forumlarda, gerekse diğer platformlarda tartışılan bir konuydu. Bu yeni yasaya göre borçlarını ödediği takdirde her birey ya da kurumsal şirket bir kereye mahsus olmak üzere kara listeden çıkabilecek. 17 Ocak'ta resmen meclisten torba yasa ile birlikte geçen sicil affı ardından 27 ocak tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

sicil affı için başvuru yapmak gerekiyor mu
2017 sicil affı için başvuru yapmak gerekiyor mu
Hal bu olunca geçmişte borcunu ödeyemeyip kara listeye düşen vatandaşlar, esnaflardan tutun batma eşiğine gelmiş ve kara listeye alınmış şirketlere kadar herkesin pür dikkat merak ettiği sicil affı için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok. Doğrudan uygulamaya koyulacak olan bu af sayesinde siciliniz temizlenecek ve kredi alabilir hale geleceksiniz. Ortalama 2-3 hafta içinde otomatik olarak borcunu ödemiş veya yapılandırmış kişilerin/şirketlerin sicilleri bir kereye mahsus temizlenecektir.

Ancak sicil affından yararlandığınız takdirde her banka size kredi vermeyebilir. Tamamen banka inisiyatifine kalmış bir durum olsa da bu denli büyük bir yasa için birçok banka da çeşitli kampanyalar yapacaktır. Devlet bankaları sicil affından yararlandıktan sonra kredi ve kredi kartı için başvuracağınız ilk bankalar olmalıdır.

 Sicil Affından Yararlanmak İçin Dilekçe Gerekiyor Mu?

 Son olarak sicil affı için başvuru yapmak gerekmiyor olsa da ileride herhangi bir değişiklik olabilir bu yüzden elimizden geldiğince bu konuyu güncellemeye çalışacağız. Yani sicil affı için başvuru dilekçesi dahi istenebilir, bu durumda dilekçe örneğini sitemizde sizlerle paylaşmaya gayret göstereceğiz.

Sicil affından yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyorsanız veya farklı sorularınız varsa yorum olarak yazın cevabınızı en kısa sürede verelim.

Uygun kredi arıyorsanız sizler için hazırladığımız kefil istemeyen düşük faizli kredi veren bankalar için buraya tıklayabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon