16 Nisan 2017 Pazar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2019

Gündelik hayatta yaptığımız tasarrufların güvenli bir şekilde saklanması, maaşların resmi bir şekilde bankalar üzerinden bizlere teslim edilmesi, bankalarda adımıza kayıtlı olan hesaplardan da çok kolay bir şekilde alışveriş yapmamıza olanak tanıyan vadesiz mevduat hesapları üzerinden, bazı bankalar hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapmaktaydı.

hesap işletim ücreti almayan bankalar 2019
hesap işletim ücreti almayan bankalar 2019
Bu bankaların yapmış oldukları kesintilere her geçen gün tepkiler büyüdüğünden dolayı, şuan neredeyse tüm bankaların hesap işletim ücreti almadıkları ve yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte de bu kararın uzun bir süre boyunca devam edeceğini görmekteyiz. Hesap işletim ücreti ödememek için banka arayışında olan kişilere ise, şu bankaların listesini verebiliriz.
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • QNB Finansbank – Enpara
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • TEB - CepteTEB
Listede adı geçen bankalar, 2019 yılında müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti ya da buna benzer kesintiler yapmamaktadır. Fakat açtıracağınız hesabın özelliklerine kesinlikle dikkat etmek gerekmektedir. Eğer vadesiz mevduat hesabınızın yanında yatırım yapabileceğiniz bir ek hesap açtırırsanız ya da altın alım ve satımları için de bir altın hesabı açtırmak isterseniz bu durumda bankalar belirli oranlarda hesap kesim ücreti yansıtacaktır.

Şubesiz Bankacılık Hizmetleriyle Hesap İşletim Ücreti Ödenmeyecek Bankaların son dönemlerde en çok yatırım yaptıkları hizmetlerin başında, şubesiz bankacılık hizmetleri gelmektedir. Şuan en çok tercih edilen şubesiz bankacılık işlemlerine bakıldığı zaman, QNB Finansbank Enpara, Kuveyt Türk Katılım Bankası Senin Bankan ve TEB CepteTeb hizmetlerini görebiliriz. Bu hizmetlerden faydalanan kişilerden hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmadığı gibi, hem kendi bankaları hem de diğer bankalar arasında yapılacak EFT ve Havale gibi işlemlerde ücret ödenmemektedir.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon