2 Eylül 2017 Cumartesi

2 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir Mi?

Bilindiği gibi bankacılık sektöründen kredi almak için şubelere gidildiğinde, doğrudan gelir durumumuza yönelik belge bizden istenmektedir. Çalıştığımız kurumdan alacağımız maaş bordrosunun yanı sıra meslek grubumuza göre sicil gazetesi ya da vergi levhası ile yapabileceğimiz başvurularda, dikkat edilen diğer bir nokta ise çalışma süresidir.

2 aylık sigortalı çalışan kredi alabilir mi
2 aylık sigortalı çalışan biri kredi çekebilir mi?
Bankadan bir kredi başvurusu yapan kişiler maaş bordrosu ile başvuru yaptıkları zaman, 12 aylık olacak şekilde bir çıktı alınmaktadır. Son 12 ay içerisinde her ay ne kadarlık bir gelir elde ettiklerini ve hangi tarihlerde ödemenin yapıldığını gösteren bu belgelerde, her sigortalı çalışanın başvurusu doğrudan onaylanmamaktadır. Genellikle bankalar kredi alacak kişinin en az 3 aydır bir kurumda çalışıyor olmasını istemektedir.2 aylık bir sigorta geçmişi olan kişilerin yapacakları yeni başvurularda, onay alınması için beklemek çok daha doğru olacaktır. Çünkü ilk kez alınacak olan bu kredide banka size doğrudan ret verebileceği gibi, banka sicilinizde bir kredi geçmişi olmadığından dolayı çok daha düşük tutarda kredi sunabilecektir. Bundan dolayı kişilerin aciliyetlerine göre biraz daha beklemesi gerekecektir.

2 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar

Eğer kısa bir sürede bu kredinin alınması gerekiyorsa, sizden gelir şartı olmadan hizmet sunacak olan bankalara yönelebilirsiniz. Bunun için maaş aldığınız bankanın internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilir ya da Aktifbank’ın sunduğu N Kolay Kredi’den faydalanabilirsiniz. 3 aydan daha az sigorta geçmişi olanlar ancak bu şekilde yeni bir hizmet alabilecektir.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon