23 Eylül 2017 Cumartesi

Akbank Direkt Referans Kodu İle Kartsız Para Çekme

Akbank'ın son dönemlerde en çok konuşulan uygulaması "Direkt" ile sayısız bankacılık işlemlerinizi mobil olarak halledebiliyorsunuz. Bu işlemlerden sıkça kullanılan referans kodu ile para çekme konusunda hiçbir rehber olmadığından bugün bu konuyu ele alıyoruz.

akbank direkt referans kodu ile kartsız para çekme
akbank direkt referans kodu ile kartsız para çekme
  • Akbank ATM'lerinden çekim yapabildiğiniz Akbank direkt ile para çekme işlemi için ilk olarak telefonunuzda uygulamanın yüklü olması gerekiyor. (Eğer yoksa Google Play ya da IOS market üzerinden indirebilirsiniz.) 
  • Bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ise "Para Çekme" seçeneğine, hemen ardından da "Referans Kodu İle" yazan seçeneğe tıklamalısınız. 
  • Karşınıza çekmek istediğiniz tutarı seçebileceğiniz bir ekran gelecek ve ekranda açılan tuş ekranından tutarı girip devam tuşuna bastığınız an 180 saniyelik bir kod oluşacak. 
  • Bu kod sizin herhangi bir Akbank ATM'sine gidip kartsız para çekmenizi sağlamaktadır. O yüzden referans kodu oluşturmadan önce size en yakın ATM'ye gidip Kartsız işlemler menüsünden para çekme seçeneğine tıklamalısınız. 
  • Ardından Akbank Direkt uygulaması ekranında yazan referans kodunu buraya girmeli ve onay tuşuna basmalısınız. 

Herhangi bir ekstra bilgiye ihtiyaç duymadan nakit para çekebileceksiniz. İşlem sonunda da telefonunuzdan veya ATM'den işleme dair dekont örneği alabilirsiniz.

Atlanmaması gereken diğer bir nokta ise Akbank direkt referans kodu ile para çekme işlemi için 4000 TL, maksimum tutardır.

Eğer konuyla alakalı sorun yaşıyorsanız bizlere bildirebilirsiniz. Hatta "ben anlamadım, resimli anlatır mısınız" diye bizlere yorum yaparsanız en kısa sürede talep olması durumunda resimli anlatımı da ekleriz.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon