27 Eylül 2017 Çarşamba

İşsizlerin Kredi Kartı Alabileceği Bankalar Hangileri?

Bankaların sunmuş oldukları hizmetler arasında en çok tercih edilenler, tahmin edileceği üzere kredi kartlarıdır.

işsizlere kredi kartı veren bankalar
işsizlere kredi kartı veren bankalar
Harcamaların kolay bir şekilde yapılabilmesi, yüksek tutarlı alışverişlerin bile ödeme kolaylığı sağlanabilmesi açısından taksitlendirilmesi ya da olası nakit ihtiyaçlarına anında son vermek için kullanılan kredi kartları, belirli şartlar ile sunulmaktadır. Temel şart olarak ise, kişilerin bir gelirlerinin olması ve bunların da belgelenebilir olması gelmektedir.
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye İş Bankası
  • TEB


Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bankalardan, herhangi bir işte çalışmayan dolayısıyla da gelir belgesi sunamayan kişilerin kredi kartı alabileceklerini söyleyebiliriz. Tabi ki, böyle bir ihtimal için de iki özelliğin tamamlanması gerekmektedir. Bunlardan ilki, 25 yaşının tamamlanmamış olmasıdır. Eğer 25 yaşını henüz tamamlamamış bir bireyseniz, bankaların üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu kredi kartlarından faydalanabilirsiniz. Fakat 25 yaşını tamamlamışsanız, bu karttan faydalanamaz ve daha farklı bir başvuru oluşturmanız gerekmektedir.

25 yaşının üzerinde olan ve herhangi bir işte çalışmayan kişilerin kredi kartı alabilmesi için ilk olarak kendilerine kefil olacak birisini bulmaları ya da üzerlerine kayıtlı olan bir gayrimenkul olması gerekmektedir. Burada gayrimenkul çok daha etkili olmaktadır. Çünkü bankalar olası borca karşı teminat olarak evinizi görecektir. Bunun yanında, üzerinize kayıtlı olan bir ev bulunuyorsa ve bir de kiracınız varsa, bu durumda aylık ödenen kira, size gelir olarak yansıdığından dolayı, bankaların işsiz olduğunuz halde sizlere kredi kartı sunması çok daha kolay olacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon