26 Ekim 2017 Perşembe

Düğün (Evlilik) Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Evlilik, her genç kızın hayalini süsler. Gelinlik ve damatlıktan düğün salonu kiralama işine, yeni bir ev almaktan ev içi eşyalara, çeyiz hazırlığından kuaför masrafına kadar bir sürü gideri olan yoğun evlilik döneminde para bulmak ya da parayı giderlere yetiştirebilmek bir hayli zor ve ekonomik anlamda zorlayıcı olabilir.
düğün kredisi veren bankalar
düğün kredisi veren bankalar
Bunun içinde düğün kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki ya düğün kredisini en uygun olarak veren bankalar hangileri?

Düğün Kredisi Veren Bankalar aşağıda yer aldığı gibidir;

Türkiye İş Bankası
Garanti Banaksı
Akbank
Yapıkredi Bankası
ING Bank
Vakıfbank
Halkbank
TEB
QNB Finansbank gibi bankalardan size uygun olan krediyi seçebilirsiniz.

Düğün (Evlilik) Kredisi Nasıl Alınır?

Seçtiğiniz bankadan aldığınız düğün (evlilik) kredisi ile bu dönemde sizi bir hayli zorlayacak olan masraflardan kaçınabilirsiniz. Kredinizi aldığınızı döneme göre bazı kampanyalardan da yararlanma gibi bir olasılığınız mevcuttur. Sizlere tavsiyemiz; ilk olarak giderlerinizi karşılayacağını tahmin ettiğiniz tutarı belirlemeli ve SMS ile yukarıdaki bankalara başvurmalısınız. SMS tercih etmenizin sebebi kısa sürede olumlu veya olumsuz yanıt alacak olmanızdır. Gelen cevaba göre farklı bankalara da başvuruda bulunabilir ve zaman kaybı yaşamazsınız.

Aksi takdir de seçtiğiniz bankanın borcunu ödeyememe durumunuzda haciz gibi hiç de hoş olmayan durumlar karşılaşabilme riskiniz var. Bu şekilde olaylar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız tekrar hatırlatmamız gerekiyor ki düğün kredisi alacağınız bankanın seçimi dikkatli ve özenli bir şekilde sakin kafa ile düşünüldükten sonra kesin karara varılmalıdır. Banka borçları gibi olaylara bulaşmamak için harcamalara ve çekilen kredinin tutarına da dikkat edilmelidir.

Düğün (Evlilik) Kredisi Kimlere Veriliyor?

Ayrıca bankadan çekecek olduğunuz düğün kredisi için sicilinizi temiz olması da gerekiyor. Daha önceden başınıza gelen ve yaşadığınız tatsız durumlar kredi alıp alamama durumunuzu oldukça önemli bir şekilde etkiler. Sizin doğru bankayı seçebilme hakkınız olduğu gibi bankanın da doğru ve iyi sicile sahip olan müşteriyi seçme hakkı bulunuyor. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunurken sicilinizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Yazımızın sonuna geldik, sorularınızı aşağıdan bizlere gönderebilirsiniz. Teşekkür ederiz.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon