9 Aralık 2017 Cumartesi

Yapı Kredi QR Kod İle ATM'den Kartsız Para Çekme (Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar


Bugün, ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan olan ve aktif olarak 1944'den bu yana hizmet veren Yapı Kredi bankasından kartsız para çekmek için neler yapılması gerekiyor, adım adım anlatacağız.

yapı kredi qr kod ile atm den kartsız para çekme
yapı kredi qr kod ile atm den kartsız para çekme
286,5 milyar TL hacmi ile Türkiye'deki en büyük bankalar arasında yer alan Yapı Kredi, ayrıca ülkemizin en değerli 10 markası arasında yer almaktadır. Bununla birlikte her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurmanın da getirdiği sorumluluk dolayısıyla, artık birçok bankanın kartsız para çekme imkanı sunmasından ötürü Yapı Kredi bankası da bu kervana katıldı. Peki ya yapı kredi bankasından kartsız nasıl para çekiliyor?

Yapı Kredi ATM'den Kartsız Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapı kredi bu hizmetini "ATM'ye Dokunmadan Para Çekme" sloganıyla lanse ediyor ve sloganda yazdığı gibi ATM'ye dokunmadan direkt olarak QR kod yardımıyla para çekebiliyorsunuz.
Öncelikli olarak cep telefonunuzda yapı kredi mobil uygulaması yüklü olmalı. Eğer yüklü değilse Google Play Store ya da App Store üzerinden indirmelisiniz.

Ardından Yapı Kredi Mobil uygulamasına giriş yapıp karşınızdaki ana menüden Para Çek tuşuna basmalısınız.
yapı kredi kartsız para çekme 1
yapı kredi kartsız para çekme 1
Daha sonra QR Kod İle Para Çek adı altında bir ekran çıkacak ve buradan istediğimiz tutarı seçmek için açılır kutunun üstüne tıklamalısınız.
yapı kredi kartsız para çekme 2
yapı kredi kartsız para çekme 2
Tutar seçim ekranında 20, 50, 100, 200, 1000 TL tutarlarını seçerek hızlıca devam edebileceğiniz gibi, bir alt satırda bulunan tutar metin kutusuna dilediğiniz tutarı yazabiliyorsunuz.


Kart olmadan çekmek istediğiniz tutarı seçip Devam tuşuna basmalısınız.
yapı kredi kartsız para çekme 3
yapı kredi kartsız para çekme 3
Bu ekranda İşlem Bilgileri adı altında seçtiğiniz tutarı kontrol etmeli ve ardından Devam tuşuna basmalısınız.


yapı kredi kartsız para çekme 4
yapı kredi kartsız para çekme 4
Son olarak karşınıza QR Kod ile kartsız para çekebilmeniz için kamera uygulaması açılacak. Herhangi bir yapı kredi ATM'sine gidip hiçbir tuşa basmadan direkt olarak kameranızı ATM'deki karekod üzerine getiriniz.
yapı kredi kartsız para çekme 5
yapı kredi kartsız para çekme 5
Birkaç saniye sonra QR Kod okuma işleminin başarılıyla tamamlandığını belirten bir ekran görünecek ve paranızı kartsız olarak ATM üzerinden çekebileceksiniz.

yapı kredi kartsız para çekme 6
yapı kredi kartsız para çekme 6
Yapı kredi'den karekod ile yanınızda kart olmadan para çekmek işte bu kadar kolay. Eğer anlamadığınız noktalar varsa veya kafanıza takılan sorular mevcutsa yorumlardan gönderin kısa sürede yanıt verelim.
Sponsorlu Bağlantılar

2 yorum

Her para çekmede yeni bir Qr kodmu üretiyor telefon yoksa sabit bir kod üzerinden mi sürekli çekim yapılıyor ?

Merhaba, güvenlik nedeniyle her defasında yeni bir kod üretilir ve bu koda işlem tanımlanır. Örneğin 100 TL için bir QR kod oluşturdunuz, ardından 2. bir işlem için de 50 TL tutarında bir QR Kod oluşturdunuz. Bu iki kod birbirinden tamamen farklıdır ve belirtilen süre boyunca kullanılmadıysa geçerliliğini yitirecektir.
Yorumunuz için teşekkür ederiz.


EmoticonEmoticon