16 Ocak 2018 Salı

Garanti Bankası QR Kod İle Kartsız Para Çekme İşlemi (Resimli)

Sponsorlu BağlantılarGaranti bankası, 942 şube, 4700'ü aşkın ATM sayısıyla ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Bugün, son teknolojiyi de yakından takip eden ve müşterilerine sunan Garanti Bankası’ndan QR Kod yardımı ile nasıl kartsız para çekebileceğinizi anlatıyoruz.
garanti bankası qr kod ile kartsız para çekme işlemi
garanti bankası qr kod ile kartsız para çekme işlemi (resimli anlatım)

QR Kod, diğer bir tabirle karekod, mobil cihazlarınızın okuyabildiği özel matriks bir barkod türüdür. Bu kod yardımıyla güvenli bir şekilde kartsız para çekme, yatırma, fatura ödeme gibi işlemler yapılabilmektedir. 

Garanti Bankası QR Kod ile ATM'den para çekmek için ilk önce telefonunuzda "Garanti Cep" mobil uygulaması yüklü olmalıdır. 

Bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra karşınıza garanti uygulamasının ana sayfası açılacak.
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 1
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 1
Sağ altta bulunan "İşlemler" tuşuna basarak devam edelim.
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 2
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 2

Bu adımda Para Çekme / Yatırma (Yeni) yazan alana tıklayın. Bu işlemin sonucunda karşınıza para çekme ve yatırma adı altında iki alan çıkacak. 

Burada, para çekme sekmesi altında olduğunuzdan emin olup para çekilecek hesabı seçin. Hemen altından çekmek istediğiniz tutarı girin ve şimdi çek tuşuna basın.
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 3
garanti bankası qr kod kartsız para çekme 3
Şimdi Çek tuşuna bastıktan sonra telefonunuzun kamerası açılacak. Herhangi bir Garanti Bankası Paramatik (Garanti ATM'si) bulup giriş tuşuna basın, ardından kartsız işlemler menüsünden ATM ekranındaki karekodu telefonunuzun kamerasına tam ortalayacak şekilde okutun. Bu işlemin ardından belirttiğiniz tutarda parayı kartsız olarak alacaksınız.

Elimden geldiğince açık anlatmaya çalıştım, takıldığınız nokta veya sormak istediğiniz sorularınız varsa her zaman yorumlardan bana gönderebilirsiniz. Esen kalın.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon