10 Şubat 2018 Cumartesi

Denizbank FastPay ile Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Resimli)Denizbank, 1938 yılında kurulan ülkemizin önde gelen bankalarından birisidir. Son haberlere göre geçen yıl karını %36 artıran banka, teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmekte ve uygulamaktadır. Bugün bu gelişmelerden biri olan cepbank yani cebe havale işleminden bahsedeceğiz. 
denizbank fastpay ile cebe havale nasıl yapılır
denizbank fastpay ile cebe havale nasıl yapılır?
Cebe havale, diğer adıyla cep telefon numarasına para gönderme işlemi son yılların popüler para transfer yöntemlerinden biri haline geldi. Denizbank bu işlem için fastpay adlı uygulamayı kullanmaktadır. Adım adım cepbank nasıl yapılır resimli olarak göstermek istiyoruz.

Öncelikle telefonunuzun uygulama mağazasına (App store ya da Google play market) gidip FastPay uygulamasını yükleyin.
denizbank cebe havale 1
denizbank cebe havale 1
 Ardından uygulamaya internet şubenizden oluşturduğunuz pin ile giriş yapınız.
denizbank cebe havale 2
denizbank cebe havale 2
Ardından hesap ve kart ekleme bölümleri karşımıza çıkacak. Buradan, fastpay uygulamasına kartımızı veya hesabımızı bağlayabiliyoruz.

Buradan Kart Ekle'ye tıklayarak devam ediyoruz. Ayrıca, Hesap Ekle'yi seçerseniz internet şubesi bilgilerinizle giriş yapmış olursunuz.
denizbank cebe havale 3
denizbank cebe havale 3
AçıkDeniz şifreniz ile veya kart şifreniz ile kartınızı uygulamaya tanıtınız ve Kart Ekle'ye basınız.
denizbank cebe havale 4
denizbank cebe havale 4
Bu aşamadan sonra Para Gönder seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.
denizbank cebe havale 5
denizbank cebe havale 5
Para Gönder seçeğine tıkladıktan sonra para göndereceğiniz kişinin cep telefon numarasını, bir alt kutucuğa ise tutarı giriniz. Dilerseniz açıklama kutucuğunu da doldurabilirsiniz.
denizbank cebe havale 6
denizbank cebe havale 6
Bu işlemin ardından size yapılacak para gönderme işlemini onaylayıp onaylamadığınızı soran bir mesaj kutusu açılıyor. Buradan Tamam'a basarak devam ediyoruz.

denizbank cebe havale 7
denizbank cebe havale 7
Tamam'a basınca işleminiz onaylanacak ve numarasını yazdığınız kişiye para gönderdiğinize dair mesaj gidecektir ve bu mesajda bir şifre yer alacaktır.
denizbank cebe havale 8
denizbank cebe havale 8
Parayı gönderdiğiniz kişi herhangi bir Denizbank ATM'sine giderek ilgili şifreyi girerek gönderdiğiniz tutardaki parayı çekebilecektir.

İşte tüm işlemler bu kadar, olabildiğince açık anlatmaya çalıştık. FastPay uygulaması sayesinde kolayca cepbank yapabilir ve istediğiniz kişinin cep telefon numarasına para gönderebilirsiniz. Ayrıca FastPay, diğer bankalara ait kartları da destekliyor, yani illa DenizBank müşterisi olmanız gerekmiyor, bilginize. 


Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon