17 Şubat 2018 Cumartesi

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Sponsorlu BağlantılarÜlkemizde en son yapılmış olan sayıma göre 10 milyondan daha fazla emekli bulunuyor. Birçok bankanın emekliler için özel kredi fırsatları sunduğu herkes tarafından biliniyor. Emekliler de emeklilik hayatlarında bu avantajların hepsini sonuna kadar yaşamak istemektedirler. 
emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilir
emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilir
Kış ve yaz tatilleri aylarını güzel sakin bir yerde geçirmek istiyorlarsa, akıllı bir ödeme sistemi ile günümüzde bunu gerçekleştirebilmektedirler. Emeklilere özel olan kredi fırsatları günümüzde çok sık karşımıza çıkmaktadır.

Emeklinin Çekebileceği Kredi Tutarı

İlk olarak emekli olan kişinin bir geliri olması, bu düzenli olan gelirin ise devlet tarafından garantili bir şekilde verilmesi, bu işlemler de paranın gecikmeyeceğini bankalar bilirler. Bankaların genel olarak yönetmeliklerine göre de bir emekli maaşının %60’ı kadar aylık bir ödeme oluşturulacak kredi sahibi olabiliyorlar. 

Eğer %60’ı geçmiş olan aylık ödemeler gelirse, banka tarafından bu başvuru onaylanmaz. Banka bunu onaylarsa, emekli olan kişi çok zor bir durum altına girecektir. Örnek olarak 10 bin TL emekli maaşı aldığınızı düşünün. Ülkemizde bu pek mümkün olmasa da örnek olduğunu unutmayalım. Kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman, aylık ödeme miktarıysa 6.000 TL’yi geçerse eğer başvurunuz onaylanmaz. Bankanız size daha geniş vadeli olan teklifler sunar.
Tam olarak emekli en fazla 200 Bin TL kredi çeker diyemeyiz. Emekli olan kişiler diledikleri miktarı geniş vadelerde aylık ödeme miktarına göre %60’ı geçmiyor ise kredi çekebilmekteler.

Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Çekebilir?

Emekli maaşının kaç katı kredi çekebilir diye merak ediyorsanız,  emeklilere kredi veren bankalar, verdikleri kredi miktarını emekli maaşınızın 40 katına kadar sağlayabilmektedirler. Emeklilere verilmiş olan kredilerdeyse, vade ve faiz oranları uygun bir şekilde ayarlanır. Emekli maaşının 40 katına verilmiş olan kredilerin ödemeleri, maaşın %40 veya %60’ına göre aylık ödeme planı çıkartılır. Burada amaç ise müşterinin maaşı %60’ından fazlasının krediye bağlanmaması ve yaşamını daha çok zora sokmaması içindir.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon