6 Mart 2018 Salı

Akbank Havale ve EFT Ücretleri (2019 Güncel)

Bankacılık hizmetlerinde para transferlerinin EFT ve Havale şeklinde 2 ayrı kategoride incelendiğini biliyorsundur.

akbank havale ve eft ücretleri 2019
akbank havale ve eft ücretleri 2019
Havale, aynı banka içerisinde yer alan 2 hesap arasındaki para transfer işlemlerini kapsamakta olup genel olarak ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Havale yapmak için herhangi bir saat beklemenize gerek olmadığını, 24 saat içerisindeki istenilen bir dilimde para gönderebileceğinizi belirtelim.

EFT ise farklı bankalar üzerinde yer alan hesapların birbirlerine para gönderme talebini işleyen bir transfer tipidir. Sadece mesai saatleri içerisinde işleme alınan EFT, genelde tüm bankalarda ücretli olarak sunulmaktadır. Akbank Havale ve EFT ücretlerini merak ediyorsan;
Akbank tarafından sunulan işlemlere karşın talep edilen ücretler birbirinden farklıdır. Liste olarak işlemler için istenen fiyatlar;

  • İnternet bankacılığı üzerinden EFT yapmak isteyen Akbank kullanıcıları, yapacakları işlemler üzerinden 4,90 TL EFT ücreti ödemektedirler.
  • ATM’ler üzerinden EFT yapmak isteyen Akbank kullanıcıları, yapacakları işlemler üzerinden 12 TL EFT ücreti ödemektedirler.
  • İnternet bankacılığı üzerinden Havale yapmak istemeleri durumunda ödeyecekleri ücretin 2, 20 TL olduğunu söyleyelim.
  • ATM’ler üzerinden de Havale yapabilen Akbank kullanıcıları, bu işlemleri için 8 TL Havale ücreti ödemek zorundadırlar.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon