12 Nisan 2018 Perşembe

Halkbank Nefes Kredisi (2018) Başvuru Detayları

Adından da anlaşılacağı üzere esnaflar/KOBİ’ler için nefes aldıran, nefes kredisi 2018 yılında 2 Nisan gününden beri sağlanmaya başlandı. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank üzerinden sağlanan nefes kredisinin tüm detaylarına gelin tek tek göz atalım.

halkbank nefes kredisi 2018 başvuru detayları
halkbank nefes kredisi 2018 başvuru detayları
TOBB ile düzenlenen protokol sonucunda yukarıdaki bankalarla anlaşılmış ve %0,99 faizle nefes kredisi, nakde sıkışan esnaflar tarafından İlk 10 günde oldukça büyük ilgi gördü. TOBB’un yaptığı bu anlaşma aslında tam olarak KGF’nin size kefil olması dolayısıyla mümkün kılındı. Normalde bu kadar düşük faiz oranlarıyla hiçbir banka -özellikle de kredi notu yüksek olmayan- kişilere kredi vermemektedir.

En fazla 200.000 TL alabildiğiniz 2018 nefes kredisi için 12 ay vadelendirme yapılabiliyor. Ancak ilk 6 ay ödeme olmadığı için 18 ay vadeli diyebiliriz. Kredi için KGF Kefalet komisyonu alınıyor ancak bu oran kefalet tutarının %0,03’ü kadar oluyor. Ayrıca alacağınız kredi tutarının %85’i kadarına KGF kefaleti sağlanacak.

Halkbank Nefes Kredisi Aranan Şartlar Nelerdir?

İlk olarak KOBİ olmanız ve Türkiye Odalar ve Esnaflar Birliğine üye olan odalardan birine üye olmuş olmanız şart koşuluyor. Bu üye olduğunuz odadan nefes kredisi ifadesi geçen belge almanız ve başvuru esnasında Halkbank’a teslim etmeniz gerekiyor.

Halkbank Nefes Kredisi İçin İstenen Evraklar Hangileridir?

İmza beyannamesi, eğer varsa mal varlığı dökümü, son 2 yıla ait vergi levhası ve hesap defteri ya da bilanço gelir tablosu, SGK’ya herhangi bir vergi borcunuzun olmadığına dair belge çıktısı, Yararlanıcı beyanı, TOBB üyesi Oda’nızdan alacağınız nefes kredisi ibaresi bulunan belge ve son olarak Nüfus Cüzdanı fotokopiniz istenmektedir.

Halkbank Nefes Kredisi 2018 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Normal kredi başvurularında müşteri hizmetleri, internet şubesi, cep şube, SMS ile başvuru gibi opsiyonlar tercih edilse de nefes kredisi için tek başvuru kanalı bizzat şubeye gidip belgeyle başvuru yapmaktır. Bu sebepten yukarıda bahsettiğimiz evraklarla birlikte bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar


EmoticonEmoticon