fbpx

Akbank

EFT Kodu
0046
Swift Kodu
AKBKTRIS
Çağrı Merkezi
444 25 25
İnternet
akbank.com.tr

Akbank Hakkında

30 Ocak 1948 tarihinde Adana’da kurulan Akbank’ın ana merkezi İstanbul’dadır. Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer olan bankanın finans ve sigorta alanında kapsamlı hizmetler sunduğu bilinir. Halka açık anonim şirket olan Akbank ilk olarak Adana’daki pamuk üreticilerine finansman sağlamak için kurulmuştur. Özel bir banka olmasının yanı sıra 94 milyar dolar seviyesindeki aktif büyüklüğe sahiptir. Bu özelliği ile Türkiye’nin en büyük bankaları arasındadır. Akbank ayrıca 2017 yılında yapılan ‘Dünyanın En Değerli Banka Markaları’ araştırmasında Türkiye’nin en değerli markası olarak seçilmiştir.

Akbank Yan Kuruluşları

Akbank’ın yönetiminde olan çok sayıda yan kuruluş bulunmaktadır. Bunlar; Ak Portföy, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Ak Finansal Kiralama, Akbank A.G. Ak Öde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ve Akbank Dubai Limited olarak sıralanmaktadır.

Akbank Sosyal Sorumluluk İlkeleri

Akbank sosyal sorumluluk ilkeleri kapsamında pek çok ilki gerçekleştirmiş önemli bankalardan biridir. Bu ilkler;

 • Küresel İlkeler Sözleşmesini ilk kez yayımlayan bankadır.
 • Temettü politikasını açıklayan ilk banka olma özelliğine sahiptir.
 • Kurumsal Yönetim İlkelerine faaliyet raporunda yer veren ilk bankadır.
 • Kurucu hisselerini geri satın almış olan ilk banka unvanına sahiptir.

Akbank Kültür ve Sanat Faaliyetleri

Bankanın kültür ve sanat faaliyetleri oldukça fazladır. Çocuk tiyatrosu başta olmak üzere birçok sanat, film ve caz festivalleri de Akbank tarafından organize edilmektedir.

Akbank Caz Festivali: Ülkemizde gerçekleştirilen en büyük organizasyondur.

Akbank Çocuk Tiyatrosu: Yaklaşık 40 senedir ülkemizin pek çok noktasında oyunlar düzenlemiş ve sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vermiştir.

İstanbul Film Festivali: 2004 yılından günümüze kadar Akbank tarafından pek çok film festivali desteklenmeye devam edilmektedir.

Akbank Kısa Film Festivali: Yine 2004 yılından beri kısa film kültürünün yayılmasını sağlamak amacıyla çok sayıda festival düzenlenmektedir.

Rodin Sergisi: Rodin’in eserleri Sakıp Sabancı Müzesinde 2006 yılında Akbank’ın organizasyonuyla sergilenmiştir. Bu sergide mermer heykeller, antik heykeller, alçı ve bronz heykellerin yanı sıra çok sayıda antik koleksiyon yer almıştır.

Akbank Müşteri Hizmetleri

Günün her saati aktif olan Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Genel merkezi İstanbul’da olan bankanın BDDK tarafından denetlendiği de bilinmektedir.

Akbank Kredi Seçenekleri

Akbank tüketici kredisi başta olmak üzere taşıt kredisi ve konut kredisi hizmetlerine devam etmektedir. Bunun yanı sıra satılık gayrimenkuller, kredi notu sorgulama hizmetlerinin yanı sıra kurumsal seçeneklerle de dikkat çekmektedir.

Akbank Uygulamaları

Akbank, nakit ihtiyaçlarının anında karşılanabilmesi için Direkt uygulamasını devreye almıştır. Akbank mobil uygulaması olan Direkt Kredi sayesinde 40 bin TL’ye kadar ve günün herhangi bir saatinde belgesiz olarak kredi talep edilebilir. Bu sayede tüketiciler artık şubeye gitmeden hizmet almaya devam etmektedir.

Akbank web sitesi üzerinden kampanyalar, ATM ve şubeler, başvuru sorgulama ve iletişim formu gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun kredi belirleme noktasında bankanın müşteri temsilcileri talep edilen saat aralığında tüketicileri arayarak bilgi paylaşmaktadır. Teknolojinin tüm imkânlarını kullanan bu bankanın kredi faiz oranları da uygundur.

Bireysel müşterilerin yanı sıra kurumsal müşterilerine de hizmet sunan Akbank nakit yönetimi, üye işyeri, proje finansmanı ve sigorta konusunda da çalışmalarına devam etmektedir.

Bankanın çok sayıda kredi kart uygulaması ve taksit seçenekleri de bulunmaktadır.

Akbank EFT ve Havale Ücretleri

Akbank 1000 TL ve altındaki EFT’lerden 1 TL tahsil etmektedir. 1000 TL – 50 bin TL arasındaki EFT taleplerinde ise 2 TL ücret alınır. 50 bin TL ve üzerindeki EFT’lerden ise 25 TL tahsil edilir.

Akbank havale işlemleri 1000 TL’ye kadar 0.5 TL, 1000 TL – 50 bin TL arasında 1 TL, 50 bin TL ve üzerinde ise 12.5 TL tahsil edilir.


Akbank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Adres :
Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul
Telefon :
(0212) 385 55 55
Faks :
(0212) 269 73 83

Akbank Çalışma Saatleri

 • Pazartesi : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Salı : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Çarşamba : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Perşembe : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Cuma : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Cumartesi : KAPALI
 • Pazar : KAPALI

Akbank Şubeleri

Akbank şubelerini bulmak için aşağıdaki linke tıklayıp ulaştığınız sayfadan aradığınız ili seçerek ilgili şubeye ait adres, telefon, faks, çalışma saatleri ve şube kodu gibi bilgilerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Akbank Şubeleri