fbpx

HSBC Bank

EFT Kodu
0123
Swift Kodu
HSBCTRIX
Çağrı Merkezi
(0850) 211 0111
İnternet
hsbc.com.tr

HSBC Bank Hakkında

Uluslararası bir banka olan HSBC, ülkemizde 1990 yılından beri hizmet vermektedir. İlk kurulduğu yıllarda Midland Bank adıyla bankacılık faaliyetlerine başlayan bu banka 2001’de Demirbank ile birleşmiştir. Daha sonra HSBC Bank adıyla yatırım bankacılığı, bireysel bankacılık, birikim yönetimi ve kurumsal bankacılık gibi alanlarda hizmet vermeye başlamıştır. Ana merkezi Londra’da olan HSBC Grup toplamda 66 ülkede faaliyet göstermektedir. Ülkemizdeki pek çok tüketicinin acil nakit çözümlerini karşılayan bankanın kredi kartları, kredi ürünleri, yatırım ürünleri ve emeklilik – sigorta üzerine önemli çalışmaları bulunmaktadır. Özellikle de yatırım ürünleri ve kredi kartları konusunda tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunan bankanın bu alanda uluslararası çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiği de bilinmektedir.

HSBC Müşteri Hizmetleri

HSBC bireysel telefon bankacılığı hizmetleri için 0850 211 0 111’den hizmet alınabilmektedir. Kurumsal telefon bankacılığı için 0850 211 0 424’ün aranması gerekir.

HSBC Kartlar ve Krediler

HSBC Bankası farklı özelliklere sahip olan hesap ve kredi kartları konusunda tüketicilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Bu kartlar;

 • HSBC Premier kredi kartı
 • HSBC Advance kredi kartı
 • Advantage kredi kartı
 • Concept kart
 • Banka kartı
 • Ek kart
 • Sanal kart olarak sıralanmaktadır.

Krediler konusunda da mevduat hesabı, ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi için bankaya başvurulması yeterlidir.

HSBC Advance Kart ve Özellikleri

Bankanın ürün ve hizmetleriyle ilgili HSBC Advance kart uygulaması yer almaktadır. Ayrıca tüm bankacılık ihtiyaçları için kullanılan Advance’nin öne çıkan hizmetleri şu şekildedir;

 • Dijital kanallardan özel mevduat oranları
 • Modern hesap uygulaması
 • Dijital kanallardan ve ATM’lerden ücretsiz havale ve EFT
 • Kişiye özel müşteri temsilcisi

Günümüze en çok kullanılan kredi kartlarından biri olan HSBC Advance kart, kişiye özel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ayrıca özel oranlarla mevduat ürünleri sunan bu kartın yatırım ürünlerinde de çok sayıda alternatifi bir araya getirdiği bilinir. İnternet alışverişlerinin yanı sıra hafta sonu restoran harcamalarında indirim özelliği bulunan Advance kart, yeni bir mobil bankacılık uygulamasıdır.

HSBC Premier Kart

Premier kart kapsamında avantajlı günlük bankacılık seçeneklerinden yararlanabilen tüketiciler birikim yönetimi, mevduat ürünleri ve sigorta ürünlerinden de faydalanabilir. Üstelik uluslararası çözümler noktasında da yine Premier kredi kartının çok sayıda avantajı bulunmaktadır.

HSBC Günlük Bankacılık Hizmetleri

Günlük bankacılık hizmetleri kapsamında HSBC’den tüm ödemeler yapılabilmektedir. Dijital bankacılığa farklı bir bakış açısı kazandıran HSBC sayesinde maaş ödemeleri, SGK ödemeleri, kredi kartı ödemeleri ve vergi tahsilatları yapılabilir. Ayrıca altın hesabı ve mevduat hesabı üzerinde de sınırsız işlem şansı sunulmaktadır.

HSBC Emeklilik ve Sigorta

Bireysel emeklilik konusunda emeklilik sistemi ve planı oluşturan HSBC ayrıca özel sağlık, ferdi kaza ve hayat sigortası alanında da hizmet vermektedir. Ek olarak DASK, trafik ve kasko sigortası ile kredi bağlantılı sigortalar ve ferdi kaza sigortası da yine HSBC tarafından sunulmaktadır.

HSBC Direkt Bankacılık

Bankanın direkt uygulaması sayesinde mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca anında şifre alabilir veya sesli yanıt sistemi sayesinde pek çok işlemi bir arada tamamlayabilirsiniz.

HSBC Yatırım Ürünleri

HSBC, yatırım ürünleri noktasında da tüketicilerin ihtiyacı olan tüm çözümleri sunmaktadır. Yatırım fonları başta olmak üzere serbest fon, para piyasası ve altın fonu oluşturabileceğiniz bu bankadan özel sektör Eurobond, tahviller ve hazine bonosu gibi borçlanma araçlarını da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde türev ürünler ile döviz ve altın alım satım işlemleri için de HSBC’den hizmet alınabilmektedir.


HSBC Bank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Adres :
Esentepe Mah. Büyükdere Caddesi No:128 Şişli 34394 İstanbul
Telefon :
(0212) 376 40 00
Faks :
(0212) 267 47 94

HSBC Bank Çalışma Saatleri

 • Pazartesi : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Salı : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Çarşamba : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Perşembe : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Cuma : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Cumartesi : KAPALI
 • Pazar : KAPALI

HSBC Bank Şubeleri

HSBC Bank şubelerini bulmak için aşağıdaki linke tıklayıp ulaştığınız sayfadan aradığınız ili seçerek ilgili şubeye ait adres, telefon, faks, çalışma saatleri ve şube kodu gibi bilgilerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

HSBC Bank Şubeleri