fbpx

ING Bank

EFT Kodu
0099
Swift Kodu
INGBTRIS
Çağrı Merkezi
(0850) 222 0 600
İnternet
ing.com.tr

ING Bank Hakkında

Dünya genelinde 40 ülkeden fazla şubesi bulunan ING Bank, 1993 yılında kurulmuştur. Genel merkezi Hollanda’da olan bu bankanın 2007 yılındaki tüm hisseleri ING Group tarafından alınmıştır. 2008 yılında ise Türkiye’deki şubelerini devreye alan bankanın kurumsal ve bireysel müşterilerine avantajlı bankacılık seçenekleri olduğu bilinmektedir. Öte yandan vadeli mevduat faiz oranlarında hoşgeldin faizi uygulayan ING Bank, son zamanların en çok tercih edilen bankaları arasındadır.

ING Bank Müşteri Temsilcisi

ING Bank’ın telefon bankacılığı hizmetleri 0850 222 0 600 numaralı telefon üzerinden sunulmaktadır. Kredi başvuru süreçleri, faiz oranları, kredi hesaplama ya da e-Turuncu faiz hesaplama bilgilerini çağrı merkezi üzerinden alabilirsiniz.

ING Bank Kredi Seçenekleri

Bankanın düşük faiz oranlarıyla sunduğu krediler 60 ay vadeye kadar çıkabilmektedir. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi başta olmak üzere kredi borç transferi kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, kredi postam ve taksitli destek hesap kredisi alarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Alternatif olarak joker kredisi, Apple kredisi, alışveriş kredisi, Arçelik kredisi, Beko kredisi, Migros ve Karaca kredisi gibi özel mağaza kredileri de yine bankanın sunduğu kredi türleri arasındadır. Birçok mağaza ile anlaşmalı olan ING Bank daima uygun faiz oranlı kredi seçenekleriyle dikkat çekmeye devam etmektedir.

ING Bank E-Turuncu Hesap ve Özellikleri

Yeni nesil vadeli mevduat hesabı olarak adlandırılan e-Turuncu hesap, bankacılık işlemlerinin dijital ortamda yapılması amacıyla sunulmaktadır. Ayrıca mobil, ATM, internet şubesi ve telefon bankacılığı üzerinden turuncu hesap açılabilmektedir. Şubeye gitmeden avantajlı faiz oranlarından yararlanabilen e-Turuncu hesap sahipleri aynı zamanda alt limiti olmadan sunulmaktadır. EFT ve havale masrafı ödemek istemeyenlerin tercih ettiği e-Turuncu hesapta faiz kazançları günlük olarak hesaba aktarılır. Ayrıca TL’nin yanı sıra Sterlin, Euro ve Dolar olarak mevduat hesabı oluşturulabilmektedir.

ING Bank E-Kredi Hizmetleri

E-kredi, daha uygun faiz oranlarıyla kredi çekmek isteyenler için sunulmaktadır. 3 aydan 60 ay vadeye kadar sunulan e-kredi mobil şube üzerinden başvuruya açıktır. Ayrıca 3 ay erteleme kampanyası da bulunan e-kredi uygulamasında turuncu ekstra avantajlı kredi seçenekleri de yer almaktadır. ING müşterisi olmayanlar da bu krediye başvurarak şubeye gitmeden evraklarını kurye ile gönderebilmektedir.

ING Bank Turuncu Ekstra Uygulaması

Turuncu Ekstra uygulaması ING Bank’ın avantajlı mevduat ve kredi hizmetidir. Turuncu hesaplarına özel yüzde 2 ek faiz veren turuncu ekstra hesaplar, kredi ödemelerinde nakit iade avantajı da sağlar. Öte yandan dijital ortamda para transferleri ücretsiz olarak yapılabilirken tüm ATM’lerden ücretsiz para yatırıp çekebilirsiniz. Turuncu ekstrada uygulanan vadeli mevduat faiz oranı belirli dönemlerde güncellenmektedir. Ancak günümüzde %11 faiz oranına kadar yüksek seçeneklerin sunulduğu bilinmektedir.

ING Banka ve Kredi Kartları

ING’de sanal kart, anında kart ve ek kart gibi uygulamalar mevcuttur. Bununla birlikte;

 • Harcadıkça kazandıran ING Bonus kart
 • Kart ücreti olmayan Light kart
 • Turuncu ekstra kart
 • ING bonus kredi kartı
 • ING Pegasus Premium kredi kartı
 • ING Pegasus klasik kredi kartı gibi alternatifler de sunulmaktadır.

Pegasus anlaşmalı bir banka olan ING Bank ayrıca kredi kartı alanlara çoğu zaman bonus hediye etmektedir. Turuncu ekstra hesap ve turuncu kredi kartı sahiplerine de pek çok restoran ve e-ticaret sitesinde indirim şansı sunan ING Bank, tüm bu özellikleri nedeniyle ciddi bir tüketici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Günün herhangi bir saatinde mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilir veya doğrudan şubeye giderek hizmet alabilirsiniz.


ING Bank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Adres :
Reşitpaşa Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:8 34467 Sarıyer/İstanbul
Telefon :
(0212) 693 77 33
Faks :
(0212) 286 61 00

ING Bank Çalışma Saatleri

 • Pazartesi : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Salı : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Çarşamba : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Perşembe : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Cuma : 09:00 - 12:30 & 13:30 - 17:00
 • Cumartesi : KAPALI
 • Pazar : KAPALI

ING Bank Şubeleri

ING Bank şubelerini bulmak için aşağıdaki linke tıklayıp ulaştığınız sayfadan aradığınız ili seçerek ilgili şubeye ait adres, telefon, faks, çalışma saatleri ve şube kodu gibi bilgilerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

ING Bank Şubeleri