fbpx

Kuveyt Türk

EFT Kodu
0205
Swift Kodu
KTEFTRIS
Çağrı Merkezi
444 0 123
İnternet
kuveytturk.com.tr

Kuveyt Türk Hakkında

1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde kurulan ve Kuveyt Türk Bankası aynı, 2006 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası adıyla çalışmalarına başlamıştır. Yurt dışında ve yurt içinde yatırım bankacılığı ile beraber genel bankacılık hizmetleri konusunda hizmet sunan bu banka ülkemizde de ciddi bir tüketici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

Bankanın müşteri hizmetlerine 0850 251 0 123 ya da 444 0 123 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti noktasında birbirinden farklı kurumsal ve bireysel finansman sunan bu bankanın temsilcileriyle görüşerek ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Finansmanları

Bankanın araç finansmanı, ihtiyaç finansmanı ve konut finansmanı konusunda çokça tercih edildiği bilinmektedir. Özellikle de ihtiyaç finansmanı kapsamında, hac ve umre ile eğitim ve seyahat finansmanı gibi seçenekler sunduğu unutulmamalıdır.

Kuveyt Türk Araç Finansmanı

İkinci el ya da sıfır araç satın almak isteyenler bankanın araç finansmanını tercih etmektedir. TL veya döviz olarak sağlanan bu finansman 2. el araçlar için 8 yaşa kadardır. Sıfır araçlarda satış değeri 120 bin TL ve altındaki araçlar için 60 ay vade imkânı sunan banka, 120 bin TL üzerindeki araçlar için 48 ay vade imkanı sunduğu bilinmektedir. Kar payı oranlarını sitemizden takip etmeniz yeterlidir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı

Seyahat, hac – umre ve eğitim finansmanı olarak yararlanabileceğiniz bu finansman türünde yine uygun kar payı oranları söz konusudur. Hac ve umre finansmanlarında 60 ay vade sunan Kuveyt Türk, eğitim finansmanında 48 aya kadar vade imkânı tanımaktadır. Öğrencilerin eğitim süresi boyunca beslenme, konaklama ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için verilen bu finansmanlar dil eğitimi ve yüksek lisans sürecini de kapsamaktadır.

60 ay vadeli seyahat finansmanı da seyahat acentelerine yapılacak ödemeler için sunulmaktadır. Dolar, Euro ve TL olarak kullanılan bu finansman konaklama ve bilet ücreti gibi masrafları karşılamak amacıyla verilir.

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığı

KOBİ’lere özel sigorta ve emeklilik finansmanı sağlayan bankanın ayrıca dış ticaret ürünleri, POS ve kartlar, nakit yönetimi, yatırım ve Leasing hizmetleri de bulunmaktadır. Ayrıca tarım ve turizm bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak isteyen KOBİ’ler uygun kar payı oranlarıyla Kuveyt Türk bankasına başvurabilir.

Kuveyt Türk Şubesiz Bankacılık

Kuveyt Türk, tüketicilerinin daha pratik bir şekilde bankacılık hizmetlerinden yararlanması için şubesiz bankacılığı devreye almıştır. Bu sayede QR kod ile para yatırma ve çekmenin yanı sıra online finans işlem ve takibi, cebe para gönderme, XTM, CebimPos ve altın veren ATM gibi uygulamalar sunmaktadır.

Mobil şube üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bu işlemlerin yanı sıra yardımcı güvenlik sistemlerini kullanan Kuveyt Türk, düşük komisyon ücretleriyle dikkat çekmektedir.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi ve Hizmetleri

Bankanın internet şubesi üzerinden hesap işlemleri, para transferleri ve tüm ödemeler yapılabilmektedir. Ayrıca döviz ve kıymetli maden işlemlerinin yanı sıra kart başvuruları, finansman işlemleri, Bes işlemleri, sigorta, yatırım ve çek – senet işlemleri pratik bir şekilde tamamlanmaktadır. Aynı hizmetler kurumsal firmalar için de geçerlidir.

Kuveyt Türk Altın Bankacılığı

Bankanın altın günleri adını verdiği bir sistem ile ziynet altınlar tüm şubelerde hesaplara yatırılabilmektedir. Ayrıca cari hesaba yatırılabilen altınlar 150 bin TL’ye kadar gerçek kişiler için TMSF güvencesi altındadır.

Kuveyt Türk bankasına dair tüm bilgi ve hizmetler ile beraber bankanın kâr payı oranları hakkındaki bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Dijital bankacılık konusunda gelişmiş teknolojileri bir arada sunan Kuveyt Türk bu sayede müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır.


Kuveyt Türk Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Adres :
Esentepe, Büyükdere Cd. 129 /1, 34394 Şişli/İstanbul
Telefon :
(0212) 354 11 11
Faks :
(0212) 354 12 12

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri

  • Pazartesi : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00
  • Salı : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00
  • Çarşamba : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00
  • Perşembe : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00
  • Cuma : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:00
  • Cumartesi : KAPALI
  • Pazar : KAPALI

Kuveyt Türk Şubeleri

Kuveyt Türk şubelerini bulmak için aşağıdaki linke tıklayıp ulaştığınız sayfadan aradığınız ili seçerek ilgili şubeye ait adres, telefon, faks, çalışma saatleri ve şube kodu gibi bilgilerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Şubeleri