fbpx

Ptt Bank

EFT Kodu
Swift Kodu
Çağrı Merkezi
444 1 788
İnternet
ptt.gov.tr

Ptt Bank Hakkında

PTT, 1840 yılından günümüze kadar posta, telefon ve telgraf hizmeti veren en önemli kurumlardan biridir. Yakın zamanda ülke genelindeki tüm şubelerini bankacılık alt yapısına taşıyan ve özellikle de emekliler için birbirinden farklı kredi fırsatları sunana PTT, geniş şube ağıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Birçok banka ile anlaşmalı olan PTT aynı zamanda PTTcell, PTT Kargo, PTTAVM, PTT Sigorta ve e-PTT uygulamalarını da devreye almıştır.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri

Alo PTT hattı Türkiye’nin her yerinden 444 1 788 numaralı telefon üzerinden hizmet vermektedir. 7/24 sesli yanıt sistemi ve müşteri temsilcisi aracılığıyla kredi faiz oranları, anlaşmalı bankalar ve diğer tüm konularda bilgi talep edilebilir.

PTT Bank Kredileri

Acil nakit çözümleri için T.C. kimlik numarası ya da nüfus cüzdanıyla PTT şubelerine ulaşabilen vatandaşlar aynı zamanda Aktifbank N Kolay emekli kredisinden yararlanmaktadır. Maaşını PTT’den alan emekliler şartsız ve kefilsiz olarak kredi alabilirken faiz oranları ve vade gün sayıları da oldukça avantajlıdır. Kredi işlemlerinde 85 yaş sınırı olan bu uygulamada vade süresi ve müşteri yaşı 85 yılı geçmemektedir.

PTT Kart ve Özellikleri

PTT Bank tarafından sunulan PTT Kart, yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde nakit yerine kullanılabilmektedir. Ayrıca banka ATM’lerinden bakiye sorgulama ve nakit çekim işlemlerinin de gerçekleştirildiği bu kart ile fatura ödeme ile beraber anlaşmalı kuruluş ödemeleri ve para aktarımı da yapılabilir.

Tüketiciler herhangi bir PTT şubesine giderek PTT kart başvurusu yapabilmektedir. Başvuru sırasında herhangi bir işlem ücreti ya da kart aidatı alınmamaktadır. Karta sahip olanların 444 1 788 PTT çağrı merkezini kullanarak kart şifresi alması yeterlidir.

Posta Çeki Hesap Açma

PTT kart sahibi olmak isteyenler öncelikle posta çeki hesabı açtırmalıdır. Euro, Dolar ya da TL cinsinden açılacak hesaplar için nüfus cüzdanı yeterlidir. Tüzel kişiler ise ticaret odası faaliyet belgesi ve vergi levhası ile kısa sürede başvuru sürecini tamamlamaktadır.

PTT Anlaşmalı Banka Kredileri

PTT ile anlaşmalı bankalar üzerinden uygun faiz oranlarıyla kredi alınabilmektedir. Denizbank başta olmak üzere Burgan Bank, İNG Bank ve TEB üzerinden PTT müşterileri yararlanabilmektedir.

PTT Bankacılık Hizmetleri

PTT Bank sayesinde kredi kartı ödemeleri ile beraber para transfer işlemleri, bireysel kredi ödemeleri, ödeme işlemleri ve nakit yatırma uygulamalarından yararlanılmaktadır. Bankacılık hizmetleri arasında yer alan nakit yatırma işlemleri farklı bir kişinin hesabına PTT üzerinden yatırılabilir. Bu işlemden yararlanmak isteyenler para göndereceği kişinin hesap numarası ile hesap sahibi adı ve diğer bilgiler ile PTT şubelerine müracaat edebilir. Hesaba nakit işleminin yapılabileceği bankalar;

 • Akbank
 • Aktifbank
 • Citibank
 • HSBC
 • Burgan Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Turkisbank
 • Türkiye Finans Katılım şeklinde sıralanmaktadır.

Bankacılık hizmetlerinde son derece başarılı ve profesyonel bir şekilde çalışmalarına devam eden PTT, anlaşmalı bankalar üzerinden kredi imkanı tanırken bankaların belirlediği şartlara göre hizmet sunmaktadır. En yakın PTT şubesine giderek ya da web sitemiz üzerinden güncel PTT kredilerini kontrol edebilir ve başvuru şartları hakkında da detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

PTT Havale Hizmetleri

Yurt içi ve yurt dışı havale konusunda son derece güvenilir bir şekilde hizmet sunan PTT konutta ve iş yerinde teslim seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Yurt dışı havale hizmeti konusunda da posta yoluyla pek çok ülke için talep oluşturabilirken Azerbaycan ve KKTC’ye online havale gönderme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.


Ptt Bank Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

Adres :
Anafartalar, Atatürk Blv No:2, 06240 Altındağ/Ankara
Telefon :
(0312) 509 50 00
Faks :
(0312) 309 51 44

Ptt Bank Çalışma Saatleri

 • Pazartesi : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Salı : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Çarşamba : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Perşembe : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Cuma : 08:30 - 12:30 & 13:30 - 17:30
 • Cumartesi : KAPALI
 • Pazar : KAPALI

Ptt Bank Şubeleri

Ptt Bank şubelerini bulmak için aşağıdaki linke tıklayıp ulaştığınız sayfadan aradığınız ili seçerek ilgili şubeye ait adres, telefon, faks, çalışma saatleri ve şube kodu gibi bilgilerine ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ptt Bank Şubeleri